Galeria Sanowa w Przemyślu

"San Development zawarła z Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim umowę kredytu. Umowa jest związana z koniecznością współfinansowania budowy Centrum Handlowego Sanowa zlokalizowanego w Przemyślu. W ramach zawartej umowy spółce przyznano nieodnawialny kredyt inwestycyjny, w kwocie nie większej niż równowartość w euro kwoty 81.300.000 zł i nie większej niż 60 proc. kosztów projektu" – czytamy w komunikacie PA Nova.

Inwestorem i deweloperem galerii jest San Development Sp. z o.o. Firma ta jest spółką celową powołaną na potrzeby realizacji Galerii, tworzoną przez konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy PA Nova SA oraz Beef San SA. Spółka budowlana PA Nova miała 7,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 5,80 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 30,21 mln zł wobec 50,71 mln zł rok wcześniej.

Projekt centrum handlowego Sanowa powstał w biurze MWM Architekci. Wyłącznym agentem przy komercjalizacji Galerii jest firma Cushman & Wakefield, działająca na rynku nieruchomości komercyjnych. 

Galeria powstaje w Przemyślu na brzegu rzeki San, pomiędzy ulicami Sanową, Brudzewskiego i Rzeźniczą, w odległości 7 minut jazdy samochodem od centrum miasta.
Na powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się około 70 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych. Wśród najemców będą m.in.: Reserved, Cropp, House, Mohito i Esotiq, a także Kaufland, H&M, Douglas, Orsay, Deichmann, Wojas, Drogeria Natura czy 5.10.15.