Inwestorem obiektu jest Grupa Saller, która już od ponad 25 lat specjalizuje się w budowie, wynajmie i długoletnim zarządzaniu obiektami usługowo-handlowo-biurowymi. Powierzchnia inwestycyjna Galerii wynosi 11 hektarów, powierzchnia handlowa – 36 tys. mkw. Budynek stanie wzdłuż drogi nr 25 Kalisz – Ostrów

Pod marką Tesco działa obecnie 327 sklepów, 26 stacji benzynowych i 3 centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Grupa Tesco zatrudnia ponad 28 000 pracowników.
Jej obroty w roku finansowym 2007-2008 przekroczyły 8,1 mld złotych (bez VAT), co stanowi wzrost sprzedaży o 24 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Za 2007 rok firma Tesco Polska odprowadziła do budżetu państwa i samorządów lokalnych ponad 340 mln złotych.

Początki Tesco na świecie sięgają lat dwudziestych. Pierwsze etapy rozwoju Tesco można by porównać do początków kariery Johna Rockefellera w Stanach Zjednoczonych. Jack Cohen również zaczynał skromnie, jednak wytrwałość i konsekwencja w działaniu pozwoliły mu założyć firmę, która w krótkim czasie stała się liderem na rynku brytyjskim. 84 lata temu, czyli w roku 1919, po powrocie z I Wojny Światowej, gdzie służył w Królewskim Korpusie Lotniczym, Jack Cohen uczynił pierwsze kroki ku stworzeniu własnej firmy handlowej. Zainwestował swój żołd w wysokości 30 funtów w tanie produkty spożywcze NAAFI, które później sprzedawał na straganie w dzielnicy Londynu East End. Dochód, jaki uzyskał pierwszego dnia, wynosił 1 funt, a dzienny obrót – 4 funty.