Sukces Focus Malla, gdzie przed otwarciem najemców było więcej niż dostępnych powierzchni, chce powtórzyć Galeria Pomorska. Jej właściciele przymierzają się do rozbudowy obiektu. Ratusz zatwierdził już plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający inwestycję. Zezwala on obiektowi o powierzchni 30000 metrów kwadratowych podwoić swoją wielkość w ramach zajmowanej działki o powierzchni 8,5 hektara, zapewniając jednocześnie dodatkową powierzchnię parkingową. Nowi najemcy coraz częściej szukając nowych lokalizacji. Stawiają na istniejące centra handlowe o ugruntowanej pozycji informuje Express Bydgoski.

– Zainteresowanie ze strony wielu najemców nieobecnych jeszcze w Bydgoszczy oraz tych, którzy zamierzają powiększyć obecnie wynajmowane lokale, utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednak na razie nie operujemy żadnymi datami rozpoczęcia inwestycji – mówi Magdalena Kondeja z firmy Balmain, zarządzającej obiektem.

Lifting już przechodzi „Drukarnia”, która ma niespełna dwa lata. W pierwszej kolejności ożywiony ma być plac przed obiektem. Pojawi się się więcej ławek, zieleni i odnowiona fontanna. Latem wyremontowane zostaną także wnętrza galerii. Wprowadzą się do nich nowe sklepy, zmieni się wystrój. Wielu bydgoszczan odbiera to jako sygnał, że „Drukarnia” ma problemy z klientami – czytamy.

– Nie ma sensu stawianie nas w jednym szeregu z galeriami typu hipermarketowego – mówi rzecznik „Drukarni”, Michał Zarzycki. – Nasza galeria była budowana z myślą o kameralnych zakupach. Staramy się być pierwszym miejscem w Bydgoszczy, które łączy komercyjną działalność z wydarzeniami kulturalnymi – dodaje.