– Salon tej marki, o powierzchnii 1278 mkw., jest już w działającej od 2006 roku naszej pierwszej galerii w Legnicy. Obok supermarketu Piotr i Paweł jest największym najemcą w tym obiekcie. Na legnickim rynku ma silną ugruntowaną pozycję i stale powiększającą się grupę klientów – dodaje.

8 marca Galeria Piastów razem ze Stowarzyszeniem Kobiety Europy, Stowarzyszeniem Babiniec oraz działem marketingu firmy Marks & Spencer zorganizowała wielki pokaz mody kolekcji wiosna/lato w Marks & Spencer. Modelkami były klientki legnickiego salonu zaś na widowni zasiadły setki legniczanek, które otrzymały imienne vip-owskie zaproszenia na pokaz. Akcja została entuzjastycznie przyjęta, zaś osobiste życzenia wszystkim paniom złożył obecny na pokazie prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Ponadto trzy panie przeszły pod okiem stylistów metamorfozę wizerunku, ubierając się w najnowsze ubrania brytyjskiej marki. Gromkie brawa i zdecydowane zwiększenie obrotów salonu pokazały, że współpraca wszystkich stron idzie w dobrym kierunku.

Marks & Spencer już wkrótce zaprosi na zakupy do należącej także do Rank Progress SA galerii Twierdza Kłodzko w Kłodzku. Trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem liczącego 1045 mkw. powierzchnii salonu. Na jesień planowane jest także otwarcie dwupoziomowego salonu Marks & Spencer (1340 mkw.) w Pasażu Grodzkim w Jeleniej Górze.

– Marks&Spencer to marka ze 125–letnia historią – mówi prezes Rank Progress Jan Mroczka. Firma ma swoje sklepy na całym świecie i z ogromną starannością podejmuje decyzje dotyczące ich lokalizacji. Obecność Marks & Spencer w naszych obiektach to dla nas najlepsza rekomendacja – podkreśla Jan Mroczka.

Marks & Spencer to znana na całym świecie firma z ponad 125-letnią historią, słynąca z wysokiej jakości ubrań, bielizny, produktów wyposażenia wnętrz oraz żywności. Firma słynie przede wszystkim z jakości ubrań, szerokiej rozmiarówki, różnorodnej i innowacyjnej bielizny oraz tkanin.
Firma słynie także z tego, że dba o środowisko naturalne i aktywnie uczestniczy w Ruchu na Rzecz Sprawieliwego Handlu (Fairtrade).

Na świecie Marks & Spencer ma ponad 1000 sklepów, zatrudnia 75.000 osób, jej sklepy odwiedzia każdego tygodnia ponad 21 milionów osób. W Polsce firma ma 13 sklepów, zatrudnia ponad 300 osób i stale się rozwija.