Robert Krzak jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. jako szef zakupów i sprzedaży krajowej w firmie Unicom, dyrektor handlowy i członek zarządu Makro Cash & Carry Polska SA, dyrektor zakupów Grupy Spectra i senior purchasing director Electrolux Home Products Europe w Brukseli.

Maciej Stefunko z Tradisem związany jest od stycznia 2009 r. Wcześniej pracował m.in. w spółce Rabat Pomorze w charakterze dyrektora handlowego oraz Net Soft SA, jako dyrektor rozwoju sieci sprzedaży.
Spółka Tradis reprezentuje segment dystrybucji Grupy Handlowej Emperia. Powstała w 2008 r. Głównym celem jej powołania była integracja segmentu dystrybucji Emperii, działającego wcześniej w ramach kilku podmiotów (Eldorado, BOS, DLS, Sygel-Jool, Alpaga-Xema, Sydo i Ekspres Podlaski). Dziś Tradis to jedna z największych ogólnopolskich spółek dystrybucyjnych. Jej działalność zorganizowana jest w ramach ośmiu makroregionów, skupiających nowoczesne centra dystrybucji i samoobsługowe oddziały cash&carry. W całym kraju Tradis zatrudnia łącznie 4,6 tysiąca osób.

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych grup handlowych w Polsce. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding SA. Emperia jest obecna na polskim rynku już od 20 lat. Jej działalność dzieli się na dwa segmenty: detaliczny i dystrybucyjny. Pierwszy z nich opiera się m.in. na markach Stokrotka, Delima, Milea, Groszek, Lewiatan i Euro Sklep, tworzących sieci supermarketów o różnorodnych formatach. Na segment dystrybucyjny składają się spółki Tradis, DEF i Ambra prowadzące dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych na terenie całego kraju.