W majowe soboty i niedziele w Arkadii, od ul. Błońskiej, ustawiony zostanie specjalny samochód kontenerowy, w którym można będzie zostawić zużyte urządzenia elektryczne, elektroniczne oraz baterie. Za oddany sprzęt klient otrzyma w prezencie roślinę oraz torbę ekologiczną Sony.

Akcja „Ekoodpowiedzialni”, organizowana przez Sony we współpracy z Arkadią i ERP, ma na celu uwrażliwienie mieszkańców stolicy na problem środowiska naturalnego i podnosienie ekologicznej świadomości. Akcja wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które wiedzą, że urządzenia elektryczne i elektroniczne nie powinny być składowane w garażu ani wystawiane na śmietnik.

Na klientów Arkadii w wyraźnie oznaczonym miejscu czekać będzie pracownik, który pomoże załadować sprzęt na samochód kontenerowy oraz miłe niespodzianki dla osób, które oddadzą zużyte urządzenia.

Arkadia to przede wszystkim świat zakupów. Ofertę Arkadii podzielono ze względu na specjalizację sklepów oraz sposoby spędzania czasu i zainteresowania konsumentów na: Świat Mody, Świat Wielkich Zakupów, Świat Sportu, Rozrywki i Hobby, Świat Dziecka, Świat Zdrowia i Urody, Świat Smaków.

Projekt Arkadii powstał w USA, ale wiele elementów architektonicznych i dekoracyjnych nawiązuje do europejskiej tradycji pełnych rozmachu, gwaru kupujących i wspaniałych wystaw sklepowych pasaży handlowych, które swój rozkwit przeżywały w okresie Belle Epoque we Francji, Włoszech, Rosji, a nawet w Polsce.

Arkadią zarządza firma Cefic Polska, należąca do Simon Ivanhoe, która zajmuje się również komercjalizacją powierzchni.