– Wierzymy, że jest to dobra lokalizacjia do robienia zakupów przez mieszkańców nie tylko samego miasta, ale i całego regionu. Dlatego też zdecydowaliśmy się na podpisanie listu intencyjnego – mówi Artur Mikołajko, prezes sieci Intersport Polska SA. – Galeria Korona Kielce to nie tylko rozrywka wewnątrz obiektu. Chcielibyśmy również zapewnić przyszłym klientom możliwość zaopatrzenia się w najnowocześniejszy sprzęt sportowy do czynnej rekreacji – dodaje Iwona Pękalska, przedstawiciel zespołu ds. komercjalizacji w firmie Libra Project, ktra yajmuje się wynajmem powierzchni w galeriach Dariusza Miłka, głównego inwestora.

Galeria Korona Kielce powstanie w samym centrum miasta, w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej oraz Radiowej. Budowie Galerii towarzyszyć będą inwestycje w infrastrukturę drogową, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, realizowane zgodnie z porozumieniem zawartym z władzami miasta. Ponadto zostanie zagospodarowany teren wzdłuż ulicy Warszawskiej od strony skrzyżowania z Al. IX Wieków Kielc, tworząc reprezentacyjny deptak prowadzący do obiektu.

Na trzech kondygnacjach centrum znajdzie się 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne o łącznej powierzchni 36 tys. mkw. Kawiarnie i restauracje zlokalizowane będą na wszystkich kondygnacjach galerii. Na najwyższej z nich znajdzie się ogródek gastronomiczny (food court) z rozległym widokiem na wszystkie poziomy obiektu. Ostatnie trzy poziomy budynku przeznaczone będą na parking samochodowy, mieszczący ponad 1,2 tys. miejsc postojowych.