– Tylko kilka miesięcy dzieli nas od otwarcia centrum handlowego Gemini Park Tarnów. Dlatego cieszę się, że w końcowej fazie wynajem obiektu nabrał tak dużego przyspieszenia – mówi Ewa Ściubidło, Retail Commercial Manager z firmy BOIG Property Consulting, która odpowiada za komercjalizację galerii handlowej Gemini Park Tarnów. – Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnym sukcesie w wynajmie powierzchni w tym obiekcie – dodaje.

Fabryka Smaku to znana mieszkańcom Tarnowa restauracja, która będzie serwowała dania z kuchni polskiej oraz napoje i desery. Dla potrzeb lokalu gastronomicznego wynajęte zostało 106 mkw. powierzchni.Play to sklep sieci telefonii komórkowej, w którym oferowane będą usługi tego operatora, aparaty telefoniczne, gadżety itp. Punkt zajmie 42 mkw. powierzchni.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Gemini Park Tarnów nastąpiło 22 października 2008 roku. Inwestorem tego centrum handlowego jest Gemini Jasna Park Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi około 500 mln zł. Finansowanie pochodzi głównie z kredytów bankowych udzielonych przez PKO BP. Otwarcie obiektu planowane jest na 25 sierpnia 2010 roku.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to nowoczesny obiekt liczący 80 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 41 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się w północnej części Tarnowa, w sąsiedztwie gęsto zaludnionych osiedli mieszkaniowych. W odległości do 10 min. od obiektu mieszka 72 tys. Tarnowian (miasto liczy 116 tys. mieszkańców). W odległości do 30 min od obiektu zamieszkuje ponad 291 tys. mieszkańców Tarnowa i okolic.

Zaletą lokalizacji jest położona niedaleko obiektu obwodnica prowadząca na wschód do Rzeszowa, a na północ do Kielc przez niedaleką Dąbrowę Tarnowską.