Grupa H&M otworzyła w minionym roku 275 sklepów na świecie, jednocześnie zamknęła 25 nierentownych placówek. W IV kwartale 2009 roku zostało w sumie otworzonych 159 placówek pod szyldem H&M, jednocześnie z rynku zniknęło 11 sklepów. Na koniec listopada 2009 Grupa H&M posiadała łącznie na świecie 1988 sklepy.

Hennes Mauritz (HM), szwedzki detalista odzieżowy, drugi pod względem wielkości w Europie, twierdzi, że w tym roku globalna gospodarka będzie w lepszej sytuacji niż w 2009 roku. — Ten rok będzie pełen wyzwań dla gospodarki, ale będzie ona w lepszej kondycji niż przed rokiem — uważa Karl-Johan Persson, szef HM. Szwedzki gigant zamierza więc w tym roku otworzyć 240 sklepów. — Będziemy inwestować m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech oraz Grecji. Nie mamy też zamiaru wycofywać się z żadnego rynku — twierdzi Karl-Johan Persson. W styczniu przychody ze sprzedaży HM zwiększyły się o 11 proc.

Pierwszy kwartał okazał się rewelacyjny dla szwedzkiej marki Hennes & Mauritz – jej zysk zwiększył się o ponad 40 proc. w stosunku do trzech pierwszych miesięcy 2009 r. Zysk netto za pierwsze trzy miesiące wyniósł 3,74 mld koron (515 mln dol.). Jest on o ponad miliard koron wyższy od zeszłorocznego zysku. Drugiemu największemu sprzedawcy odzieży w Europie pomógł słaby dolar , ponieważ w tej walucie płaci za swoje dostawy z Azji.

Przy tak dużym wzroście zysku sprzedaż H&M zwiększyła się w pierwszym kwartale 2010 roku tylko o 7 proc. W ubiegłym miesiącu przychody w lokalnych walutach wzrosły o 21 proc. w porównaniu z marcem 2009 roku, a sklepy otwarte w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zanotowały 9-proc. zwiększenie sprzedaży. Dużym sukcesem okazało się uruchomienie punktów w Korei Południowej i Izraelu. Prezes H&M Karl-Johan Persson zapowiada dalszą ekspansję spółki. Na ten rok w planach jest stworzenie 240 nowych butików. Szwedzka firma chce też zwiększyć swoją działalność internetową. W tej chwili H&M sprzedaje ubrania w sieci w siedmiu krajach.

Centrum handlowo-rozrywkowe Suwałki Plaza powstaje na terenie 2 ha. Na powierzchni użytkowej (19 tys. mkw.) znajdzie się m.in. około 100 sklepów, delikatesy, kino Cinema City, centrum rozrywki Fantasy Park oraz dwupoziomowy parking.

Suwałki Plaza jest jednym z 12 projektów spółki Plaza Centers w Polsce. Spółka zbudowała już 7 centrów handlowo-rozrywkowych w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Ruda Śląska, Lublin, Rybnik i Sosnowiec. Oprócz Suwałk, w trakcie budowy jest kompleks w Zgorzelcu. W przygotowaniu są: Plaza Łódź, Toruń i Kielce.