"Centrum w Suwałkach zostanie oddane do użytku 26 maja 2010 roku, kolejne trzy inwestycje – w Kielcach, Toruniu i Łodzi – są w przygotowaniu. Najbardziej zaawansowany jest Toruń, którego budowa ruszy już kilka tygodni po otwarciu Suwałki Plaza" – napisano w komunikacie.

Plaza Centers podpisała porozumienie z Multikinem w sprawie uruchomienia w Rydze kina tego operatora.
"Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z takim partnerem jak Multikino. Nasz pierwszy wspólny projekt rozwija się tak obiecująco, że liczymy na kolejne w przyszłości" – powiedziała cytowana w komunikacie Agnieszka Cymerman, dyrektor działu najmu Plaza Centers.

"Mamy nadzieję, że pierwsza wspólna inwestycja w Rydze będzie udanym początkiem współpracy miedzy naszymi firmami. Kino w Rydze to jedno z dwóch kin, które Multikino otworzy w tym roku w krajach bałtyckich (Wilno, Ryga). Postrzegamy ten region jako atrakcyjny dla rozwoju" – dodał Piotr Zygo, prezes Grupy Multikino.

Jak podawał Retailnet.pl, firma informowała w zeszłym roku, że do 2012 roku chce zainwestować w Polsce miliard złotych w budowę centrów handlowych.

Plaza obecna jest na polskim rynku od 2000 roku, kiedy to uruchomiła swoją pierwszą galerię handlową w Warszawie – Sadyba Best Mall. Kolejne sześć centrów powstało w takich miastach jak na przykład: Kraków, Poznań, Ruda Śląska, Lublin, Rybnik i Sosnowiec.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo- rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Od 19 października 2007 r., Plaza Centers jest również notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie , a jej akcjom przypisany jest skrót "PLZ".