Salon odzieżowej marki Takko Fashion zostanie usytuowany na pierwszym piętrze Galerii i zajmie powierzchnię 450 mkw. Parter zyska zaś sklep zoologiczny o powierzchni 190 mkw. oraz 60-metrową kwiaciarnię.

Budowa Galerii Leszno ruszyła z początkiem kwietnia; w marcu wybrano generalnego wykonawcę projektu, którym została warszawska firma Karmar. Inwestor projektu posiada zabezpieczenie finansowe dla inwestycji. Galeria Leszno to jedyny powstający w mieście projekt w tak zaawansowanym stadium. -Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów budowy i tego, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Już dzisiaj można zobaczyć fundamenty ze słupami na 2/3 powierzchni pierwszej kondygnacji centrum handlowego oraz trzy żurawie towarzyszące pracom naziemnym – powiedział Waldemar Ciesiółka, przedstawiciel Agromex Development 2.

Galeria Leszno oferuje 32 000 mkw. powierzchni najmu (GLA) – łącznie z powierzchnią zajmowaną przez wolnostojący sklep Praktiker (7 390 mkw.). Na dwóch poziomach galerii handlowej o łącznej powierzchni 24 000 mkw. znajdą się m.in.: supermarket Intermarche (ok. 3 800 mkw.), sklep z branży RTV/AGD – Media Expert (1 800 mkw.), salon sportowo-odzieżowy Sporting (1500 mkw.), drogeria Rossmann (ok. 380 mkw.), kino oraz ok. 80 sklepów i punktów usługowych reprezentujących lokalne, krajowe oraz międzynarodowe marki. Firma DTZ jest w trakcie zaawansowanych negocjacji z innymi znanymi najemcami. Ostatnio zostały podpisane umowy najmu z trzema odzieżowymi markami grupy LPP: Reserved, Cropp i House, które łącznie zajmą prawie 1000 mkw.
Galeria Leszno to kompaktowe centrum handlowe, charakteryzujące się efektywnie rozplanowaną powierzchnią oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Przed obiektem powstanie parking na 700 miejsc. Galeria ma doskonałą lokalizację przy al. Konstytucji 3 maja, ul. Okrężnej i ul. 17 stycznia – tuż obok drogi wylotowej z Leszna na Wrocław.
Otwarcie Galerii planowane jest na pierwszy kwartał 2011 roku. Inwestorem projektu jest firma Agromex Development 2, a głównym wykonawcą – Agromex Development 1 Spółka z o.o. Za komercjalizację projektu odpowiada firma DTZ.
 

Takko Fashion, z siedzibą w Telgte w Niemczech, jest jednym z największych sprzedawców detalicznych odzieży w Europie, która posiada w obecnej chwili prawie 1400 sklepów. Firma od niemal 30 lat działa jako sieć dyskontów odzieżowych gwarantując przystępne ceny i wysoką jakość asortymentu. Od marca 2008 r. marka Takko rozwija się również w Polsce.

Sieć odzieżowa Takko Fashion otworzyła pod koniec 2009 roku dwa kolejne sklepy. Pierwszy zlokalizowany jest w CH Unia Park w Grudziądzu przy ulicy Włodka 11, a drugi w Centrum Handlowym Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Słowackiego 123. Tym samym spółka zamknęła rok 2009 liczbą 24 sklepów w Polsce.