Bełchatowskie Multikino ruszy w 2012 roku

– Wielosalowy kompleks kinowy powstający w ramach Galerii Olimpia będzie pierwszym obiektem tego typu w Bełchatowie i jesteśmy przekonani że w pełni zaspokoi oczekiwania i potrzeby mieszkańców miasta. To kolejne kino, które powstanie w kooperacji z Multikinem – siecią, z którą współpracujemy od lat. Multikina funkcjonują w naszych największych centrach handlowo-rozrywkowych: 11-salowe w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu i 9-salowe w szczecińskim Galaxy. Decyzja Multikina o rozwijaniu się w ośrodkach regionalnych otwiera przed nami znacznie szersze perspektywy współpracy, w ramach której zakładamy realizację kolejnych projektów – mówi Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment.

Galeria Olimpia to centrum handlowo-rozrywkowe, które powstanie po rozbudowaniu obecnie funkcjonującego Centrum Handlowego Echo zlokalizowanego przy ul. Kolejowej i Armii Krajowej w Bełchatowie.

Centrum Echo to obiekt o powierzchni najmu wynoszącej 9,3 tys. mkw. W jego skład wchodzi hipermarket spożywczy Carrefour, sklep budowlany Nomi a także galeria sklepów i punktów usługowych. Klienci centrum mogą korzystać z ponad 260 miejsc parkingowych. Po rozbudowie w Galerii Olimpia, na powierzchni ok. 31 tys. mkw. GLA, znajdzie się około 70 sklepów i 6-salowe kino. Do dyspozycji klientów przygotowane zostanie około 1150 miejsc parkingowych.

Planowany termin otwarcia Galerii Olimpia w Bełchatowie to rok 2012.

Multikino SA jest drugim największym operatorem multipleksów w Polsce. Po połączeniu z siecią Silver Screen, Multikino posiada obecnie 188 ekranów z łączną liczbą ponad 42,3 tys. miejsc i jest obecne w 15 największych miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Elblągu, Zabrzu, Włocławku, Rybniku, Koszalinie oraz Sopocie.