– To nasz wspólny, ogromny sukces – inwestora, zarządcy i najemców – mówi Iwona Laszkiewicz, dyrektor departamentu zarządzania firmy King Sturge. – Taka liczba gości dobitnie świadczy o tym, że mieszkańcy regionu oczekiwali otwarcia Mazovii. Zrobimy wszystko, by nie zawieźć ich wyobrażeń na temat Galerii – dodaje Iwona Laszkiewicz.

Uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali prezydent Płocka Mirosław Milewski i inwestor Andrzej Lewandowski, odbyło się 24 kwietnia o godzinie 13.00, choć już wcześniej Marcin Prokop zaprosił wszystkich płocczan do wnętrza Galerii. Całe wydarzenie nawiązywało do hasła: "Mazovia. Galeria w Twoim stylu". Na klientów czekały symbole światowych stolic, m.in. Empire State Building, Statua Wolności, wieża Eiffla i Big Ben.

Mazovia jest największym w Płocku centrum handlowym. Doskonale zlokalizowana, odznacza się wysoką jakością architektury oraz dużą dbałością o materiały wykończeniowe. Charakterystycznym elementem centrum jest przeszklony food court z widokiem na miasto i najbogatszą w Płocku ofertą handlową, a także największy w mieście klub fitness. Mazovia położona jest zaledwie 7 minut od centrum Płocka, w dzielnicy Podolszyce, w rejonie ulic Wyszogrodzkiej, Armii Krajowej, Szarych Szeregów i al. Jana Pawła II.

Inwestorem centrum jest Lewandpol. Inwestycja o wartości ok. 180 mln zł ma zapewnione pełne finansowanie przez bank Pekao SA. Galerią zarządza King Sturge – międzynarodowy doradca działający na rynku nieruchomości. Za wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Cushman & Wakefield, a wsparcie w komercjalizacji zapewnia firma Mallson.