Galeria powstanie na 7,5-hektarowej działce, której właścicielem jest Polnord i będzie dysponowała 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Koszt przedsięwzięcia, w tym działki, szacowany jest na 170 mln euro.

List intencyjny oraz wstępne warunki umowy zostały uzgodnione w marcu 2010 roku. Budowa galerii ruszy w ciągu 12 miesięcy, po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

W zasięgu bezpośredniego oddziaływania centrum znajdą się najbardziej zasobne dzielnice Warszawy jak Wilanów czy Sadyba, a także pobliski Konstancin-Jeziorna. – Jestem bardzo zadowolony, gdyż od samego początku negocjacji nasze firmy traktowały się jak partnerzy. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się zrealizować inwestycję, która stanie się prawdziwą atrakcją na handlowej mapie Warszawy – powiedział Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC SA.

W powołanej spółce, GTC będzie pełniła rolę zarządzającego projektem, przy pełnym wsparciu ze strony Polnordu. Wartość centrum po ukończeniu szacowana jest na 250 mln euro.

Spólka GTC na liście zrealizowanych projektów handlowych ma: Galerię Mokotów w Warszawie, Galerię Kazimierz w Krakowie oraz Galerię Jurajską w Częstochowie. W portfolio GTC znajduje się także Avenue Mall w Zagrzebiu oraz trzy centra handlowe w średniej wielkości miastach w Rumunii. GTC kontynuuje też budowę centrów handlowo-rozrywkowych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach i Rumunii.

Polnord jest jedną z najbardziej doświadczonych firm na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Swoją historię datuje od 1977 roku, jako biuro generalnego wykonawcy eksportu budownictwa. Obecnie działa w czterech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym, hotelowym oraz handlowym. Polnord posiada bank ziemi pozwalający na realizację 1 mln mkw. powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia innych warunków.