Na dwóch poziomach handlowych galerii znajdzie się 120 dodatkowych sklepów, punktów usługowych oraz restauracji. Pierwszych klientów centrum przywita w 2011 roku.

Jednym z jej głównych najemców rozbudowanego centrum handlowego będzie 6-salowe multipleks, który poprowadzi sieć Multikino. Będzie to pierwsze nowoczesne kino w Słupsku.

Rozbudowany Jantar będzie miał łączną powierzchnię handlową 44 tys. mkw. Dzięki temu inwestycja Maylandu będzie  jednym z największych obiektów tego typu na Pomorzu. W nowej części centrum znajdą się również: kręgielnia, kawiarnie, restauracje oraz nowe marki firm odzieżowych, nieobecne dotąd na rynku lokalnym. Parking pomieści łącznie ponad 1,4 tys. samochodów. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Blue Architektura.

Centrum Handlowe Jantar w Słupsku zostało otwarte we wrześniu 2008 roku. W ciągu roku obiekt odwiedziło 4,5 mln mieszkańców. W Jantarze swoje sklepy otworzyło wiele znanych marek, m.in.: H&M, KappAhl, Smyk, Empik, Pizza Hut oraz KFC i Burger King. Operatorem marketu z elektroniką i sprzętem gospodarstwa domowego jest sieć RTV Euro AGD.

Deweloperem projektu jest Mayland Real Estate Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w realizacji obiektów handlowych, rozrywkowych i usługowych. Mayland otworzył trzy nowoczesne centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Kolejne projekty oddane będą do użytku to m.in. w Szczecinie, Gdyni i Krakowie.

Mayland Real Estate jest częścią francuskiej Grupy Casino.