– Zatwierdzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego otwiera nam drogę do dalszych działań – mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka. Obecnie trwają prace nad projektem architektoniczno-budowlanym galerii. Następnym etapem będzie uzyskanie od Urzędu Miasta decyzji środowiskowej oraz wystąpienie o pozwolenie na budowę. – Jeżeli Galeria Bawełnianka otrzyma pozwolenie na rozpoczęcie budowy do końca 2010 roku, prace budowlane ruszą już wiosną 2011 roku – mówi Krzysztof Włuka. Wraz z końcem bieżącego roku będzie wybrany również generalny wykonawca Galerii Bawełnianka.

Wiadomo już natomiast, kto jest wyłącznym agentem komercjalizującym bełchatowskie centrum handlowo-rozrywkowe. Spółka Bawełnianka podpisała umowę z liderem na rynku doradztwa w zakresie nieruchomości komercyjnych – firmą Cushman and Wakefield, która jest odpowiedzialna za dobór najemców dla Bawełnianki. – Przewidujemy, że pełen stopień wynajęcia zostanie osiągnięty do momentu otwarcia galerii – przekonuje Piotr Kaszyński z Cushman and Wakefield. Planowany termin otwarcia bełchatowskiej inwestycji to 2012 rok.

Galeria Bawełnianka będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym na tak szeroką skalę w Bełchatowie. Na około 35 tys. mkw. powierzchni znajdą się sklepy i lokale usługowe skupiające niemal wszystkie branże oraz punkty gastronomiczne i kino. Podczas realizacji bełchatowskiego projektu zatrudnienie znajdzie ok. 3 tys. osób, a po otwarciu galerii powstanie ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.