"Zgodnie z zawartą umową, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy sprzedamy Liebrecht and Wood około 7 proc. udziałów w projekcie Plac Unii, z transakcji tej pozyskamy 12,5 mln zł z przeznaczeniem na kolejne projekty" – powiedział PAP Skotnicki.
"Prowadzimy obiecujące rozmowy na temat finansowania tego projektu. W lipcu rozpoczniemy pierwsze prace przygotowawcze, a w październiku, jeszcze przed uzyskaniem finansowania bankowego, wstępnie zakładamy rozpoczęcie budowy" – dodał.

Jak informował Retailnet.pl, w połowie marca BBI Development podpisało z Liebrecht and Wood umowę inwestycyjną, w wyniku której flamandzki deweloper objął 52 proc. udziałów w projekcie. Umowa przewiduje możliwość sprzedaży Liebrecht and Wood do 7 proc. dodatkowych udziałów.

Obiekt ma powstać na działce o wielkości 12.753 mkw. Planowana powierzchnia użytkowa do sprzedaży to ok. 55 tys. mkw. (w większości powierzchnia handlowa i biurowa).

BBI Development NFI jest spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prowadzi działalność inwestycyjną, koncentrując się na rynku nieruchomości i przedsięwzięciach developerskich. Spółka przystępuje do finansowania i zarządzania projektami inwestycyjnymi, od etapu pozyskiwania działki do etapu komercjalizacji (sprzedaży powierzchni użytkowej wytworzonej w ramach przedsięwzięcia deweloperskiego, w szczególnych przypadkach poprzedzonej wynajmem). Głównym akcjonariuszem BBI Development NFI jest BB Investment, prywatna spółka inwestycyjna z Poznania.