– Zarząd Rank Progress podjął decyzję o zmianie terminów oferty publicznej z powodu niekorzystnej sytuacji na rynkach finansowych oraz ze względu na dużą zmienność kursów akcji na GPW w Warszawie – podała spółka w komunikacie.

Środki pozyskane w publicznej ofercie akcji zostaną przeznaczone na dofinansowanie programu inwestycyjnego obejmującego realizację galerii i centrów handlowych w sześciu miastach Polski: Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Świdnicy i Legnicy. Ogółem w latach 2010-2012 spółka zamierza przeznaczyć na inwestycje ok. 500 mln zł.

Rank Progress jest spółką inwestycyjno-deweloperską, realizującą projekty o charakterze komercyjnym na rynku nieruchomości. Firma specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji inwestycji obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu, obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

Obszar działania Grupy Rank Progress obejmuje przede wszystkim południową i zachodnią Polskę, realizuje ona jednak także wiele przedsięwzięć w innych częściach kraju. Spółka ukończyła lub prowadzi obecnie projekty inwestycyjne m.in. w Kaliszu, Jeleniej Górze, Świdnicy, Kłodzku, Zamościu, Zgorzelcu, Zielonej Górze, Szczecinie, Białymstoku, Grudziądzu, Bielsku – Białej, Jastrzębiu Zdroju, Rudzie Śląskiej, Tarnowskich Górach i Legnicy. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty z terenu całej Polski, obejmujące powierzchnię około 686 tys. mkw.

W latach 2001–2009 Rank Progress oddał do użytku 21 wielkopowierzchniowych centrów handlowych, o łącznej powierzchni ok. 263 tys. mkw.