Parkridge chciał zbudować galerię Focus Mall przy ulicy Jurowieckiej, naprzeciwko placu Inwalidów. Firma kupiła tu działkę, ale nie przewidziała, że sprawy planistyczne pokrzyżują jej plany. Miasto, przyjmując plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedli Sienkiewicza i Bojary, zezwoliło na powstanie sklepów wielko-powierzchniowych. Ale tylko po tej stronie Jurowieckiej, gdzie galerię chce budować Jagiellonia. Po drugiej – gdzie teren ma Focus – już nie. Parkridge zarzucił białostockim władzom nierówne traktowanie firm. W sierpniu 2007 roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę brytyjskiej firmy, która chciała przy Ju¬rowieckiej budować galerię.

Wtedy inwestor wstrzymał budowę galerii Focus Park. Przez pewien czas Parkridge rozważał plan B, czyli wybudowanie w tym miejscu obiektu hotelowo-biurowego o powierzchni do 2 tys. mkw. Teraz i ten projekt upadł. – Powodem jest ogólna sytuacja na rynku – tłumaczy Izabela Zalewska. – W tym momencie wszystkie nasze inwestycje są wstrzymane. Razem z Białymstokiem jest ich cztery.

Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Europie. Specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych, parków logistycznych, obiektów biurowych i apartamentów. Firma Parkridge Retail działa w Polsce od 2004 roku, zajmuje się planowaniem i budową galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w małych i średnich miastach. Pierwsze Focus Malle w Polsce zostały otwarte w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim. Kolejne i planowane inwestycje zlokalizowane będą w Pile, Gliwicach, Jeleniej Górze, Starogardzie Gdańskim, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tomaszowie Mazowieckim. Parkridge Retail Poland wprowadza na rynek też drugą markę – parki handlowe Focus Park, są to inwestycje usytuowane w miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców. Pierwsza galeria tego typu powstała w Świdnicy. Kolejne planowane są w miastach: Włocławek, Lubin, Jelenia Góra oraz Tarnów.