Chodzi o parcele przy ulicach: Nałkowskich, Janowskiej oraz Dłotlice.

Ratuszowi zależy na gruntach przy ul. Nałkowskich. Chce je oddać pod budowę Centrum Jana Pawła II. Zobowiązał się do tego jeszcze w 2008 r., ale w pełni się z tego nie wywiązał. Pozostałe działki leżą przy ul. Dłotlice (przy al. Spółdzielczości Pracy) oraz Janowskiej (obok ogródków działkowych). Łącznie grunty mają 3,2 ha.

IKEA przejmie natomiast działki sąsiadujące z ich terenem przy al. Spółdzielczości Pracy. Koncern ma tam teraz prawie 29 ha. Potrzebuje jeszcze ok. 4 ha, aby wybudować wielkie centrum komercyjne.

Sklep IKEA będzie miał ponad 30 tys. mkw. powierzchni i ma być jednym z największych uruchomionych przez koncern w Polsce. Obok stanie kompleks innych obiektów handlowych o pow. 76 tys. mkw. Ma się tu mieścić ok. 200 sklepów. 

IKEA to szwedzka sieć sklepów wielkopowierzchniowych, oferująca asortyment produktów wyposażenia wnętrz, proponując kompletne rozwiązania. Swoje produkty oferuje w stosunkowo niskich cenach, czym przyciąga klientów. Firma deklaruje, że niskie ceny to podstawa, począwszy od rozwoju produktu i zakupów, do sposobu sprzedaży w salonach na całym świecie. Swoje produkty kupuje od ponad 1300 dostawców w ponad 50 krajach. W 2009 roku sklepy Ikea odwiedziło 590 millionów klientów.

IKEA swoją działalność rozpoczęła w 1943 roku w wiosce Agunnaryd w Szwecji. Jej założycielem jest Ingvar Kamprad. W ciągu ponad sześciu dekad działalności, z niewielkiej firmy stała sie globalnym przedsięwzięciem.