Otwarcie CH Karavella planowane jest na wiosnę 2013 roku. Projekt, o łącznej powierzchni 70 tys. mkw. GLA, zakłada wybudowanie galerii handlowej o powierzchni 40 tys. mkw. GLA oraz parku handlowego o powierzchni najmu 30 tys. mkw.

Inwestycja zlokalizowana zostanie na działce o powierzchni 24 hektarów. – Obiekt ten będzie miał istotne znaczenie dla regionu, rozszerzając i unowocześniając ofertę handlową dla mieszkańców Torunia oraz klientów z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. W galerii handlowej klienci będą mogli znaleźć kompleksową ofertę handlową, usługową, rozrywkową – czytamy w komunikacie spółki Mayland RE.

W ramach inwestycji planowana jest budowa multipleksu oraz największego w regionie hipermarketu o powierzchni przekraczającej 10 tys. mkw. Operator hipermarketu będzie wybrany w ciągu najbliższych dni.

W parku handlowym znajdzie się centrum wyposażenia wnętrz – duży specjalistyczny market meblowy, market z wyposażeniem domu i ogrodu, największy w rejonie sklep ze sprzętem sportowym oraz sprzętem elektronicznym.

– Będzie to największe w regionie wielofunkcyjne centrum handlowe i jedno z największych w kraju, znacznie przewyższające wielkością i rozmachem istniejące i budowane galerie handlowe w Toruniu – czytamy dalej. Otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2013 roku. Autorem projektu architektonicznego i konceptu centrum jest Sud Architectes.

Mayland Real Estate specjalizuje się w realizacji innowacyjnych przestrzeni handlowych, rozrywkowych i usługowych w Europie Środkowej. Następne projekty, zlokalizowane są w dużych polskich miastach, takich jak: Kraków, Gdynia, Szczecin i Rzeszów.