– Firma myśli o wybudowaniu 30 – 50 galerii handlowych na Dnieprem. Jest zainteresowana inwestycjami w takich miastach jak Charków, Dniepropietrowsk, Donieck, Lwów, Kijów, Odessa. Rozmowy już się rozpoczęły – wynika z wypowiedzi Lewinzona, cytowanej w poniedziałkowym "Parkiecie", powołującym się na lokalne media na Ukrainie.

Spółka Plaza Centers (Europe) BV miała 64,77 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 67,68 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 16,05 mln euro wobec 98,61 mln euro rok wcześniej.

Jak podawał Retailnet.pl, firma informowała w zeszłym roku, że do 2012 roku chce zainwestować w Polsce miliard złotych w budowę centrów handlowych.
Plaza obecna jest na polskim rynku od 2000 roku, kiedy to uruchomiła swoją pierwszą galerię handlową w Warszawie – Sadyba Best Mall. Kolejne sześć centrów powstało w takich miastach jak np.: Kraków, Poznań, Ruda Śląska, Lublin, Rybnik i Sosnowiec.

Grupa Plaza Centers jest wiodącym deweloperem centrów handlowo- rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Grupa koncentruje się na budowie nowych obiektów oraz – tam, gdzie dostrzega odpowiedni potencjał – przebudowie już istniejących. Prowadzi swoją działalność zarówno w stolicach poszczególnych państw, jak i największych miastach regionalnych. Plaza Centers jest obecna na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej od 1996 r., kiedy to jako pierwsza zbudowała na Węgrzech nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. W kolejnych latach rozpoczęła działalność w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zdobywając szerokie doświadczenia w zakresie budowy, najmu i sprzedaży powierzchni handlowej i rozrywkowej. Grupa rozszerzyła geograficzny zasięg swojej działalności poza obszar europejski, wchodząc na rynek indyjski. Plaza Centers rozważa możliwości rozwoju na rynku azjatyckim, a także możliwości inwestycyjne w Stanach Zjednoczonych.