Market ma powierzchnię 9,5 tys. mkw. i znajduje się przy trasie S4 z Gliwic do Krakowa, w pobliżu centrum handlowego Auchan. Do dyspozycji klientów jest parking na 340 miejsc.

Na klientów Leroy Merlin czeka wybór produktów do prac remontowo-wykończeniowych, dekoracyjnych oraz ogrodowych. Na uwagę zasługuje także dom ekspozycyjny, gdzie pokazano trzy główne technologie dla budownictwa jednorodzinnego. Poszczególne przekroje ukazują elementy wykonania fundamentów, ścian i poddasza. W markecie jest także duża strefa aranżacji łazienek, działy dekoracyjne i Świat Dziecka, gdzie będzie można kupić produkty do urządzenia pokoju dziecięcego.

Poza produktami, sklep oferuje także takie usługi dodatkowe jak: mieszanie farb, cięcie płyt, projektowanie łazienek i kuchni, szycie zasłon oraz firan, oprawa obrazów i luster, obszywanie wykładzin i chodników, wycinanie otworów pod baterie w zlewach. Na terenie marketu znajduje się także wyodrębniony dział z fachową literaturą oraz kawiarenka.

Pierwszy sklep Leroy Merlin w Polsce otwarto w 1996 r. w podwarszawskim Piasecznie. Obecnie sieć jest jednym z liderów rynku budowlano-dekoracyjnego. Firma rodzinna, o 80-letniej tradycji, należy do Groupe Adeo, która skupia sieci branży budowlanej kilku marek: Leroy Merlin, Bricocenter, Weldom, Bricoman, Bricomart, DomPro, Aki, Zodio i Kbane. Groupe Adeo zatrudnia na dzień dzisiejszy 57 tys. pracowników.

Obecnie Groupe Adeo posiada na świecie 274 sklepów pod marką Leroy Merlin (Francja, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Polska, Grecja, Rosja, Chiny, Brazylia). Leroy Merlin ma dzisiaj w Polsce 38 sklepów, łącznie z nowym marketem w Mikołowie. Spółka zatrudnia w Polsce 7 tys. pracowników.