W każdy drugi weekend miesiąca mieszkańcy Śląska mogą korzystać w Forum z oferty wystawców i producentów żywności ekologicznej oraz przedstawicieli sztuki rękodzielniczej z całej Polski. Na odwiedzających czekają stoiska ze zdrową żywnością, porady dietetyków, degustacje, pokazy gotowania i przejażdżki jarmarcznym wozem. Współorganizatorem rocznego cyklu jarmarków w CH Forum jest Stowarzyszenie Polska Ekologia.

– Nowością, którą zdecydowaliśmy się wprowadzić od stycznia br., jest przewidziany do końca 2010 r. projekt jarmarków zdrowej strony życia. Jako centrum staramy się uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności i zaspokajać różne potrzeby jej mieszkańców, nie tylko handlowe. Poprzez organizację jarmarków chcemy propagować w regionie zdrowy styl życia, nadając akcji wymiar przede wszystkim społeczny – mówi Agnieszka Mielcarz, dyrektor Centrum Handlowego Forum Gliwice.

Od 11 do 13 czerwca, w gliwickim centrum swoje wyroby zaprezentuje blisko 30 wystawców z całej Polski. Na stoiskach ze zdrową żywnością odwiedzający będą mogli skosztować naturalnych wędlin, serów, wędzonych ryb, zakopiańskich oscypków czy aromatycznych herbat. Nowością letnich targów zdrowia będą świeże zioła i grzyby. Na stoiskach z rękodziełem wystawcy zaprezentują biżuterię artystyczną, rzeźby z drewna, witraże użytkowe, zdobioną pościel oraz ozdoby ze szkła. Przez trzy dni w studio urody fachowych porad udzielać będą dietetycy i kosmetolog. Zaplanowano także atrakcje dla dzieci. W wiejskiej zagrodzie na pierwszym poziomie centrum najmłodsi nauczą się jak doić krowę i ubijać masło w maselnicy.

Centrum Handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w centrum miasta. Na terenie obiektu znajduje się m.in.: 140 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Carrefour oraz kino Cinema City.