Każdy klient, który od 4 do 11 czerwca dokona zakupów w Media Markt za minimum 200 zł, będzie mógł wziąć udział w konkursie. Jeśli trafnie wytypuje parę reprezentacji narodowych, które zagrają w finale mistrzostw w RPA, otrzyma zwrot pieniędzy wydanych na zakupy.

– Ogromne zainteresowanie Polaków wydarzeniami sportowymi oraz oczekiwanie naszych klientów na niestandardową akcję marketingową zachęciło nas – jak zawsze z okazji mistrzostw w piłce nożnej – do przygotowania ciekawego konkursu. Tym razem konkurs jest wyjątkowo atrakcyjny, ponieważ całkowity zwrot wartości zakupionego w Media Markt towaru dotyczyć będzie wielu klientów – mówi Ewelina Piątek, menedżer ds. marketingu sieci Media Markt w Polsce.

Akcję „W Media Markt mistrzowie nie płacą!” wspiera kampania reklamowa w mediach. Spoty reklamowe emitowane będą w telewizjach: Polsat, TVP1, TVP2, TVN, oraz w prasie, internecie i za pomocą gazetek promocyjnych. Kreację przygotowała agencja reklamowa Opus B, natomiast media do kampanii zostały zakupione przez dział mediów Media Markt oraz dom mediowy Universal McCann.

Z kolei sieć Saturn postawiła na nietypową kopromocję z Royal Unibrew Polska, producentem piwa m.in. marki Łomża. Od 4 do 9 czerwca we wszystkich marketach Saturn prowadzona będzie akcja „Nie pij ciepłego piwa”. Każdy klient, kupując lodówkę czy chłodziarkozamrażarkę, otrzyma razem z nią zapas piwa Łomża Niepasteryzowane. Każde 200 zł przeliczane jest na 10 butelek piwa.

W swojej ofercie Saturn ma sprzęt, począwszy od chłodziarkozamrażarek w cenie do 800 zł (40 butelek piwa), skończywszy na dużych lodówkach typu side-by-side za 5,8 tys. zł (290 butelek). Akcji towarzyszy wsparcie reklamowe, które przygotowała agencja Young & Rubicam.