W dniach od 1 do 4 lipca br. na terenie międzynarodowego festiwalu muzycznego odbywającego się w Gdyni, za wszystkie drobne wydatki w kwocie do 50 zł, takie jak jedzenie, picie czy pamiątki będzie można zapłacić kartami z technologią MasterCard PayPass.Jeżeli kwota festiwalowych zakupów przekroczy 50 zł, oprócz zbliżenia karty do czytnika eService trzeba będzie dodatkowo wstukać kod PIN.

– Chcemy i będziemy chcieli kontynuować płatność kartami z technologią MasterCard PayPass podczas festiwalu Heineken Open’er. To duża impreza muzyczna, podczas której bardzo ważne jest bezpieczeństwo, szybkość i wygoda transakcji. To właśnie chcemy zagwarantować festiwalowiczom, umożliwiając im dokonywanie płatności kartami zbliżeniowymi z naszą technologią. – mówi Krzysztof Drzyzga, new business development manager polskiego oddziału MasterCard Europe.

Festiwal Open’er w terminale z funkcjonalnością PayPass zaopatruje firma eService. Obecnie kartami zbliżeniowymi w technologii MastercardPayPass i Maestro PayPass można płacić m.in.
w restauracjach McDonald’s, sieci salonów EMPIK, sklepach Żabka, a także w sieci kawiarni CoffeeHeaven, salonikach prasowych Kolporter, sklepach komputerowych Sferis, na stadionach Ekstraklasy i stacjach paliwowych Shell.