Netto w Wałbrzychu to już 190 sklep duńskiej sieci w Polsce i drugi w tym mieście. Nowy market ma 660 mkw. powierzchni handlowej oraz trzy stoiska poddzierżawców – mięsne, piekarnię i kiosk z prasą. Za zakupy już w dniu otwarcia będzie można zapłacić kartą. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano 65 miejsc parkingowych. W wałbrzyskim Netto znalazło zatrudnienie 12 osób (9 sprzedawców i trzyosobowe kierownictwo).

Duńska sieć osiedlowych sklepów spożywczych, oferujących produkty pierwszej potrzeby po niskich cenach, jest obecna na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie. Netto posiada dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz w Domasławie pod Wrocławiem. Netto sp. z o.o. jest obecnie największą firmą w województwie zachodniopomorskim, zatrudnia ok. 3 tys. osób.

Netto stanowi część Dansk Supermarked A/S, której właścicielami są A.P. Mřller-Mćrsk Gruppen i F. Salling. Dansk Supermarked jest również właścicielem i zarządcą sieci hipermarketów Bilka i Fotex. Dansk Supermarked jest drugim co do wielkości przedsiębiorstwem działającym w branży handlu detalicznego w Danii. Poza Polską i Danią, sieć rozwija się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji.