Inwestorem przedsięwzięcia jest firma WAND-POL. Obiekt będzie miał powierzchnię całkowitą 10 tys. mkw., z czego pod najem zostanie przeznaczone 8 tys. mkw. – Mamy warunki zabudowy i projekt. Prace powinny ruszyć po wakacjach i potrwają ok. 20 miesięcy – mówi Wojciech Drozd z warszawskiej firmy RetPro, zajmującej się komercjalizacją obiektu.

Koszty budowy, na razie nieujawniane, mogą pójść w dziesiątki mln zł. A jakie sklepy znajdą się w nowej galerii? Przede wszystkim supermarket sieci MarcPol. Sklep ma mieć powierzchnię 1,7 tys. mkw. Znajdzie się tu także market budowlany Mrówka (sieć należąca do inwestora), a także sieciowy sklep RTV-AGD, drogeria, apteka, sklepy odzieżowe, obuwnicze oraz 20 mniejszych sklepów i punktów usługowych (lokale od 200 do 400 mkw. powierzchni).

– Obok planowana jest także stacja benzynowa i myjnia bezdotykowa. Przy obiekcie będzie 339 miejsc parkingowych – dodaje Drozd.Przy czym niewykluczone, że stacja i myjnia powstaną nieco później, jednak w niczym nie przeszkodzi to w funkcjonowaniu galerii handlowej.
 

RetPro Retail Property Management (Zarządzanie Nieruchomościami) działa na rynku nieruchomości komercyjnych od 2006 roku, jako spółka powstała z połączenia firm FP Fobos Property Zarządzanie Nieruchomościami oraz CANDI – Instytut Zarządzania Sklepem.