Generalnym wykonawcą Mini Parku jest firma PBO Anioła

Część komercyjna ruszy w I kwartale 2011 roku. W samym sercu Goleniowa, u zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja, Dworcowej i Pułaskiego trwają prace nad inwestycją Mini Park poznańskiej firmy Świtalski & Synowie. – Obecnie zostały zakończone prace fundamentowe i wodno-kanalizacyjne – informuje Tomasz Jurga, członek zarządu firmy Świtalski & Synowie. – Trwa budowa słupów konstrukcyjnych. Na początku IV kwartału planujemy ukończyć bryłę obiektu. Inwestor zadba także o estetykę otoczenia kompleksu. W tym celu przebuduje ul. Krótką, a także zmodernizuje chodniki w części ul. Dworcowej – dodaje.
 

Generalnym wykonawcą obiektu jest firma PBO Anioła z Kostrzyna Wielkopolskiego, która działa na terenie całego kraju od 10 lat i wśród zrealizowanych projektów posiada wiele obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej.

Mini Park w Goleniowie powstanie na terenie wybudowanej w latach trzydziestych mleczarni. Dzięki projektowi firmy Świtalski & Synowie, teren odzyska dawną świetność, za sprawą nowoczesnej architektury obiektu i jednocześnie nowej funkcji handlowo–mieszkaniowej. – Nasza inwestycja od początku realizowana jest w konsultacji z Urzędem Miasta, naszym celem jest ożywienie tej części Goleniowa. Mini Park wpisuje się w dalekosiężne plany renowacji centrum miasta – dodaje Jurga.

Część komercyjna kompleksu zajmie parter i piętro, a jej powierzchnia wyniesie 4900 mkw. – Komercjalizacja kompleksu przebiega bardzo sprawnie – mówi Tomasz Jurga. – Parter został już niemal w całości wynajęty. W tej chwili jesteśmy w trakcie pozyskiwania najemców piętra. W galerii klienci znajdą sklepy znanych i popularnych najemców m.in. operatora sieci spożywczej, sklepy z branży odzieżowej, obuwniczej, meblowej i wyposażenia wnętrz, regionalnych przedsiębiorców oraz różnorodną ofertę gastronomiczną.

– Część mieszkalna powstanie na pozostałych dwóch kondygnacjach. Jej ukończenie planowane jest na IV kwartał 2011 roku. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych ponad 70, jedno-, dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchni od 27 do 96 mkw. Jestem pewien, że nasze mieszkania spełnią oczekiwania osób, które cenią sobie miejski komfort – mówi Tomasz Jurga. – To dobry adres dla tych, którzy chcą mieć wszystko w zasięgu ręki: galerię handlową z bogatą ofertą handlowo-usługową, położony nieopodal dworzec kolejowy i autobusowy, a także szybki dostęp do autostrady – jednym słowem infrastrukturę ułatwiającą codzienną organizację życia. Mieszkania będą oddawane w stanie deweloperskim, żeby umożliwić ich wykończenie zgodnie z upodobaniami i planami klientów – dodaje.

Na gości galerii i mieszkańców kompleksu Mini Park czekać będzie parking oferujący 220 miejsc parkingowych.

Powstający w Goleniowie kompleks jest największą inwestycją Mini Park spośród realizowanych obecnie na terenie całego kraju. W odróżnieniu od innych tego typu projektów obiekt łączy w sobie zarówno funkcje komercyjne, jak i mieszkaniowe. Mini Park
w Goleniowie wpisuje się w strategię inwestycyjną firmy Świtalski & Synowie, która zakłada wybudowanie kilkudziesięciu mini centrów handlowych i obiektów wielofunkcyjnych na terenie całego kraju. Pod koniec zeszłego roku oddano do użytku Mini Park w Kaliszu.
5 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie galerii w Wolsztynie. Prace wykończeniowe prowadzone są także w Płocku. Ponadto inwestor realizuje projekty mieszkaniowe na terenie Wielkopolski: w Wolsztynie i Krośnie koło Mosiny.