Lokal znajduje się w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20. Jego powierzchnia wynosi 69,59 mkw. plus 19 mkw. przed lokalem. Pijalnia dysponuje 72 miejscami siedzącymi. Sala jest klimatyzowana, wyposażona również w nagłośnienie. Przyszły nabywca może prowadzić działalność bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów adaptacji obiektu. W skład wyposażenie wchodzą: meble, krzesła, maszyny do czekolady, zastawa, ekspres do kawy, zmywarko-wyparzarka, lodówka, shaker, wyciskarka do soków, maszyna do bitej śmietany. Wysokość czynszu wynosi 16 tys. zł brutto + media ok. 5 tys. zł brutto/miesięcznie. (kontakt: Beata Kryńska, tel. 502-128-429).

Firma Timpis z Krakowa prowadząca sieć Mount Blanc ma w swoim portfolio 13 lokali. Jak już informowaliśmy, spółka skupia się na rozwoju sieci poprzez franczyzę. Firma chce, żeby lokale Mount Blanc niebawem pojawiły się również w Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi oraz Wrocławiu.
Opłata wstępna za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł, a miesięczna opłata franczyzowa – 3 proc. od obrotów netto. Aby otworzyć punkt w Mount Blanc należy dysponować lokalem o powierzchni 60-150 mkw. i wydać około 300 tys. zł

Pijalnie czekolady Mount Blanc istnieją od kwietnia 2005 roku. Marka ta została stworzona w wyniku partnerskiej współpracy z liczącymi się producentami czekolady z Belgii i Francji. Z pijalniami związana jest także sprzedaż oryginalnych, ręcznie produkowanych pralinek w 150 rodzajach oraz zestawów okolicznościowych. Oprócz podstawowego asortymentu pijalni, który składa się z czekolady i kawy, w ofercie są również belgijskie desery lodowe oraz ciasta przygotowywane według receptur Mount Blanc .

Na polskim rynku pijalni czekolady działają obecnie cztery większe sieci – Van Hellder Choco Cafe, Pijalnie Czekolady Wedla, Mount Blanc oraz Chocoffee. Pijalnie czekolady działają również w ramach skepów Wawel.