Obiekt powstaje na terenie gminy Turawa, przy obwodnicy północnej Opola, tuż za granicami administracyjnymi miasta. Głównymi najemcami powierzchni w parku będą hipermarkety Carrefour i Praktiker. Łącznie znajdzie się tam ok. 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Inwestor wybuduje także drogę łączącą park handlowy z obwodnicą. Przy sklepach powstanie również parking na 1,6 tys. samochodów.

Finansowanie projektu Parku Handlowego Turawa w Opolu zapewnia fundusz ubezpieczeniowy Standard Life. Będzie to pierwszy projekt tego typu w polskim portfolio firmy. Rolę project managera dla realizacji „Parku Handlowego Turawa” powierzono natomiast firmie Day&Johnson. Projekt architektoniczny opracowało biuro Czora&Czora. Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na 75 milionów euro.

Głowny inwestor centrum – Helical Poland – to założona w 2005 roku spółka zależna Helical Bar – brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Spółka specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 110 tys. metrów kw. w trzech projektach na południu Polski.