W 2010 roku przychody sieci Dino mają sięgnąć 540 mln zł

– Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę, na mocy której obejmie 49 proc. udziałów w Dino Polska Sp. z o.o., firmie zarządzającej siecią sklepów spożywczych w zachodniej Polsce. Wejście PEF VI do spółki odbędzie się w ramach transakcji podniesienia kapitału. Łączna kwota inwestycji funduszu z grupy EI wyniesie 200 mln zł. Finalizacja transakcji wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – czytamy w komunikacie.

Dino to sieć sklepów spożywczych z polskim kapitałem, które powstają od 1999 roku. Wtedy to na terenie województwa wielkopolskiego działalność rozpoczęły pierwsze sklepy z tym szyldem. Obecnie sieć liczy 97 sklepów, zlokalizowanych głównie w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim. Dino otwiera średnio 1-2 nowe sklepy w miesiącu. Przychody spółki w 2009 roku wyniosły 420 mln zł. w 2010 roku spodziewany jest ich 30-procentowy wzrost – do ponad 540 mln zł.

– Widzimy możliwość dalszego szybkiego wzrostu Dino przez rozbudowę sieci o kolejne sklepy w różnych częściach Polski. Format sklepów prowadzonych przez Dino wyróżnia się na tle konkurencji, w szczególności w zakresie oferty mięsa, wędlin oraz innych produktów świeżych, co daje firmie przewagę wśród konkurentów – powiedział Michał Rusiecki, Partner Zarządzający w Enterprise Investors prowadzący tę inwestycję.

– Cieszymy się z pozyskania do spółki Enterprise Investors, który jest doświadczonym inwestorem w branży handlowej. Naszym celem jest dynamiczny rozwój naszej sieci o co najmniej 30-40 placówek rocznie w ciągu najbliższych kilku lat. Razem z EI dużo łatwiej będzie nam osiągnąć ten cel – skomentował Szymon Piduch, Prezes Zarządu Dino.