– Z naszych analiz wynika, że mieszkańcy Trójmiasta pragną rozrywek rodzinnych, a taką właśnie ofertę ma nasze kino – mówi Iwona Laszkiewicz, dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami w firmie King Sturge, która zarządza Przymorzem.

Na 200 mkw. powstanie sala kinowa oferująca 25 miejsc specjalnych: z ruchomymi fotelami do imitacji m.in. wiatru, deszczu, śniegu, zapachu i dotyku. – W sali w Galerii Przymorze zamontujemy też po raz pierwszy w Polsce urządzenia naśladujące naturalny ogień, oczywiście całkowicie bezpieczne dla widza – zdradza Dariusz Klentak, menedżer marki Kino 5D Extreme.

W repertuarze jest obecnie pięć tytułów, co kwartał dochodzi tytuł premierowy. Seans filmu trwa 10-15 min., odbywają się one co 20 min.

– Nasza obecność aktywizuje zwłaszcza strefę food courtu – wyjaśnia Dariusz Klentak. – Nie mamy oferty gastronomicznej, dzięki temu współistniejemy w symbiozie z restauracjami i kawiarniami w centrach. Niektóre lokale otwierają się właśnie ze względu na naszą obecność. Wiadomo, ludzie lubią przed i po seansie coś zjeść, wypić kawę, a podczas projekcji coś przekąsić – mówi.

Galeria Przymorze została otwarta18 marca 2009 roku. Na jej terenie mieści się Vertical Garden – ściana zieleni wg projektu znanego francuskiego artysty i projektanta Patrica Blanca. W obiekcie znajduje się ponad 75 sklepów, w tym hipermarket spożywczy E.Leclerc, cztery restauracje i dwie kawiarnie. Głównymi najemcami są: E.Leclerc, Deichmann, CCC, C&A, House, Cropp Town, Triumph. Galeria liczy ponad 35 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dla klientów przygotowano 1200 miejsc parkingowych.