Empik jest jedną z największych w Polsce firm zajmujących się dystrybucją: prasy, sprzedażą książek, płyt, programów komputerowych, gier itp. Prowadzi w Polsce 148 salonów multimedialnych Empik.

– Podpisanie umów ze Smykiem i Empikiem jest bardzo dużym sukcesem centrum handlowego Gemini Park Tarnów. Marki te wchodzą tylko do najlepszych obiektów i są bardzo wymagającym najemcą. Dlatego cieszę się, że warunki oferowane przez Gemini Park Tarnów zostały przez nie docenione – mówi Ewa Ściubidło, Commercial Manager z firmy BOIG Property Consulting, która odpowiada za komercjalizację galerii handlowej Gemini Park Tarnów.Smyk w tym obiekcie będzie pierwszym salonem marki w Tarnowie.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Gemini Park Tarnów nastąpiło 22 października 2008 roku. Inwestorem obiektu jest Gemini Jasna Park Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi około 500 mln zł. Finansowanie pochodzi głównie z kredytów bankowych udzielonych przez PKO BP. Otwarcie obiektu planowane jest na 25 sierpnia 2010 roku.

Centrum handlowe Gemini Park Tarnów to 80 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 41 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Obiekt znajduje się w północnej części Tarnowa, w bezpośrednim sąsiedztwie gęsto zaludnionych osiedli mieszkaniowych. W odległości do 10 min. od galerii mieszka 72 tys. Tarnowian (miasto liczy 116 tys. mieszkańców). W odległości do 30 min od obiektu zamieszkuje ponad 291 tys. mieszkańców Tarnowa i okolic.

W centrum handlowym Gemini Park znajdą się trzy wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama i Media Markt oraz blisko sto sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.