Brytyjski detalista od kilku tygodni zabiega o pozwolenie na budowę. Ma nadzieję, że nastąpi to w przyszłym tygodniu. Wówczas budowa mogłaby ruszyć już w lipcu.

Market powstanie przy ulicy Kościuszki, na prywatnej, 2,5-hektarowej działce po byłych zakładach drobiarskich. Suwalskie centrum handlowe Tesco będzie pietrowe, a powierzchnia handlowa obiektu wyniesie 7 tys. mkw. Na parterze znajdzie się marketTesco, a na piętrze – galeria handlowa i blisko 400 miejsc parkingowych.

W Polsce pod marką Tesco działa obecnie 327 sklepów, 26 stacji benzynowych oraz 3 centra dystrybucyjne. Do sieci należy ponadto 30 supermarketów Savia. W naszym kraju brytyjski koncern zatrudnia ponad 28 tys. pracowników. W roku finansowym 2007-2008 obroty grupy Tesco przekroczyły 8,1 mld złotych.

Sprzedaż całej Grupy Tesco w minionym roku wyniosła 51,8 mld funtów, notując wzrost o 11,1 proc. względem roku 2008. Firma prowadzi obecnie ponad 3260 sklepów w 13 krajach (Wielka Brytania, Irlandia, Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Malezja, Tajlandia, Korea Południowa, Japonia, Turcja, Chiny i USA). Tesco zatrudnia ponad 450 tysięcy pracowników na całym świecie i jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych.