Planowane centrum będzie miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi, a z uwagi na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych również obiektem proekologicznym. Jednym z największych atutów Galerii Handlowej Piast jest jej atrakcyjna lokalizacja oraz dogodny dojazd zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Centrum położona będzie przy ulicy Kombatantów w północnej części miasta na terenie dużego osiedla mieszkaniowego.

Zakończenie budowy i otwarcie galerii przewidziane jest na I kwartał 2012 roku. Inwestorem jest firma Galeria Piast Sp. zo.o., deweloperem Elektra Plus z o.o., natomiast za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma King Sturge.

King Sturge zatrudnia przeszło 3 tys.pracowników w 215 własnych i stowarzyszonych biurach w 47 krajach na całym świecie. Sieć firmy obejmuje główne ośrodki handlowe w Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze miasta Europy. Spółka posiada również firmy stowarzyszone w Australii, Indonezji, Malezji i Nowej Zelandii oraz partnerów handlowych w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, którzy działają poprzez King Sturge CORFAC International oraz ChainLinks Retail Advisors.

King Sturge jest obecna również na Środkowym Wschodzie, gdzie posiada biuro w Dubaju, koncentrując swoją działalność na obszarze państw wchodzących w skład Rady Współpracy Zatoki: Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warszawskie biuro King Sturge zostało otwarte w styczniu 2000 roku w odpowiedzi na dynamiczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze na polskim rynku nieruchomości. W kwietniu 2008 roku zostało otwarte kolejne biuro w Katowicach.

King Sturge zatrudnia w Polsce 70 pracowników i świadczy usługi agencyjne na rynku powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych, usługi doradcze w zakresie inwestycji, wyceny nieruchomości, zajmuje się zarządzaniem, badaniami rynku i doradztwem budowlanym.