Wystąpienia prelegentów, wśród których były takie firmy, jak: Nielsen, Roland Berger, Pricewaterhouse Coopers, Instytut Jagielloński, Inquiry czy SMG/KRC, dotyczyły perspektyw rozwoju rynku handlu detalicznego i hurtowego, planowanych zmian prawnych dotyczących sieci handlowych, najnowszych wyników badań klientów.

Przedstawiciele firm dostarczających wyposażenie i rozwiązania do sieci handlowych, w tym Torell, BCS, Polcard, Jantar, GE Security i Bizerba zaprezentowali najnowsze technologie. Gościem specjalnym spotkania był Joseph Bona, Retail Division President, CBX – autorytet w dziedzinie kompleksowego kreowania wizerunku sieci handlowych.

BestShop Forum to największe i bezkonkurencyjne spotkanie branży handlowej w Polsce. Zaproszeni prelegenci podejmują zawsze aktualne perspektywy i trendy dotyczące sektora handlowego, a uczestnicy konferencji to liderzy z branży handlowej z Polski i zagranicy.
Konferencje BestShop Forum www.forumbestshop.pl stały się miejscem spotkań prezesów i osób zarządzających największymi firmami handlu detalicznego i hurtowego działającymi na polskim rynku. 
W VIII edycji konferencji wzięło udział ponad 200 słuchaczy, którzy wysłuchali prelekcji przygotowanych przez 13 prelegentów.