Poprzednim właścicielem Galerii Pomorskiej była firma Babcock & Brown

Galeria Pomorska na powierzchni najmu wynoszącej 20 tys. mkw., oferuje klientom takie znane marki jak m.in.: Euro Rtv Agd, Empik, Reserved, Smyk, H&M, Almi Decor, CCC i Carry. W centrum znajduje się również hipermarket Carrefour o powierzchni blisko 10 tys. mkw. Placówka francuskiego detalisty nie jest przedmiotem transakcji.

Nowy właściciel obiektu zakłada m.in. re-engineering i remerchandising zestawu najemców oraz możliwość rozbudowy centrum handlowego zgodnie z ostatnio zaakceptowanym planem zagospodarowania, który zezwala na poszerzenie istniejącej powierzchni o 12 tys. mkw.
– Od pewnego czasu monitorujemy polski rynek powierzchni handlowych i nasza decyzja o zakupie Galerii Pomorskiej bazowała na obecności silnego strumienia przychodów, połączonego z możliwością uzyskania wyższych poziomów stóp zwrotu dzięki długoterminowej, aktywnej strategii zarządzania planowanej przez Resolution. Istotnymi podstawami tej transakcji jest też bardzo dobry stan polskiej gospodarki jak i widoczny wzrost potencjału ekonomicznego miasta Bydgoszcz – skomentował Peter Todd, dyrektor Resolution Property. Transakcja odzwierciedla początkową stopę kapitalizacji na poziomie 10 proc.

Poprzednim właścicielem Galerii Pomorskiej była firma Babcock & Brown, której przy transakcji doradzał Balmain Asset Management. Balmain zostanie partnerem Resolution w zakresie zarządzania nieruchomością.