Obecnie Abra posiada sześć magazynów zlokalizowanych: w Dąbrowie Górniczej, Dębicy, Wrocławiu, Tczewie, Strykowie oraz w miejscowości Trzcianka koło Piły. Ich lokalizacja odpowiada obecnemu rozmieszczeniu sieci sklepów, w większości skoncentrowanych na południu Polski.

Umowy najmu na nowe magazyny zostały zawarte na okres 5 lat. Jak informuje Abra, oferują one najwyższy standard powierzchni magazynowej oraz biurowej, jak również możliwość zastosowania najnowszych rozwiązań logistycznych.  Wynajmem dotyczy powierzchni w parkach logistycznych Panattoni w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz w Gdańsku. – Z Tczewa przeniesiemy się do Gdańska, a z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej. Nowe magazyny są nowocześniejsze i lepiej odpowiadają rosnącym potrzebom firmy. Rozwijamy się pod względem liczby sklepów i dlatego musimy stale usprawniać i zwiększać nasze zaplecze logistyczne – mówi Piotr Krzanowski, prezes Abra SA. – Unowocześnianie zaplecza logistycznego to część przyjętej strategii rozwoju firmy, która przewiduje posiadanie 10 procent rynku w ciągu najbliższych 4 lat – dodaje Krzanowski.

Relokacja do magazynów Panattoni nastąpi z dniem 1 października 2010 roku. Wówczas firma będzie zajmowała łącznie niemal 16 tys. mkw. powierzchni. Nowe magazyny będą zaopatrywały zarówno sklepy własne, jak również tworzoną właśnie sieć sklepów franczyzowych.
– Do tej pory firma Abra była obecna w jednym parku Panattoni Europe w Strykowie, dlatego tym bardziej cieszymy się z podpisania kolejnych dwóch umów najmu. Jest to dla nas potwierdzeniem skuteczności obranej strategii. Polega ona na wyborze lokalizacji umożliwiających sprawną obsługę lokalnych rynków i pozwalających stworzyć ogólnokrajową sieć dystrybucji. To właśnie rozwój naszych klientów i ich oczekiwania determinują obecność nieruchomości Panattoni w poszczególnych regionach kraju – mówi Bartłomiej Krawiecki, partner zarządzający na Polskę Wschodnią, Panattoni Europe.

Abra to ogólnopolska sieć sklepów meblowych posiadająca obecnie ok. 5 procent udziału w rynku meblowym i prawie 80 sklepów w całej Polsce. Jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.