Z kolei Komputronik przeprowadzi dla tego inwestora emisję nie więcej niż 10 proc. akcji spółki dopuszczonych do obrotu na GPW – poinformowała spółka.

– Komputronik SA jako akcjonariusz dominujący Karen SA doprowadzi do emisji nowych akcji Karen SA, skierowanych do potencjalnego inwestora lub podmiotu przez niego wskazanego. Po przeprowadzeniu emisji Komputronik stanie się mniejszościowym akcjonariuszem Karen SA. Akcje nowej emisji zostaną pokryte wkładami pieniężnymi i niepieniężnym o łącznej wartości około 250 mln zł – napisano w komunikacie Komputronika.

Sieć salonów Komputronik SA składa się już z ponad 300 salonów na terenie całej Polski, a do końca 2010 roku powinna zwiększyć się o około 30 kolejnych. Spółka prowadzi również sklep internetowy Komputronik.pl, który w marcu br. zrealizował 1,5-milionowe zamówienie.

Komputronik SA to największa w Polsce sieć ze sprzętem IT i elektroniką użytkową – wynika z najnowszej Listy 500 największych polskich przedsiębiorstw "Rzeczpospolitej". W tym roku Komputronik SA po raz kolejny awansował w rankingu dziennika wchodząc do pierwszej 300-ki czołowych firm. Skok o 32 miejsca w górę (na 296. pozycję) możliwy był między innymi dzięki wzrostowi przychodów Komputronik SA w 2009 roku w stosunku do poprzednich dwunastu miesięcy (wyniosły blisko 811 mln zł).