Na otwarcie od 18 do 20 czerwca na terenie sklepu będzie można oglądać pokazy, w których zaprezentują się lokalne kluby sportowe.

Nowy salon sportowy w Galerii Przymorze zajmuje 4000 powierzchni sprzedaży i dodatkowo 500 mkw. zewnętrznej strefy ekspozycyjnej, w której klienci mogą zapoznać się z szeroką ofertą namiotów, stołów do ping-ponga, kajaków i innym sprzętem. Oprócz wszystkich wielkich światowych marek sportowych Decathlon oferuje tu szeroki wybór specjalistycznych marek własnych, z których najważniejsze to Quechua (turystyka górska), Wed’ze (narciarstwo i snowboard), Tribord (sporty wodne), Domyos (fitness), Kalenji (bieganie), B’Twin (rowery), Kipsta (gry zespołowe).

– W Galerii Przymorze w Gdańsku duży akcent położymy oczywiście na sporty wodne – informuje Agnieszka Parchimowicz z centrali firmy Decathlon. – Przez ostatnie kilka lat nasza ekspansja skierowana była na południe Polski. Teraz przyszedł czas, aby mieszkańcy północnej Polski poznali nasz sklep, nasze wartości i przede wszystkim ofertę. Pragniemy, aby sklepy Decathlon stały się dla mieszkańców Gdańska ulubionym miejscem sportowych zakupów.

Sklep w Przymorzu i tereny przysklepowe regularnie będą przekształcać się w obiekty do uprawiania najróżniejszych sportów. Decathlon będzie organizował tu dla klientów rozgrywki, zawody, turnieje i konkursy. Już z okazji otwarcia na klientów czeka bogaty program.

– Takie aktywne sklepy jak Decathlon wychodzące do klientów nie tylko z ofertą handlową, ale także atrakcjami pozahandlowymi bardzo dobrze wpisują się w charakter Galerii Przymorze – mówi Iwona Laszkiewicz, dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami w King Sturge, który zarządza Przymorzem. – Z naszych badań wynika, iż mieszkańcy Trójmiasta czekają przede wszystkim na rozrywki rodzinne i sportowe.

Klienci, którzy zdecydują się w najbliższy weekend od 18 do 20 czerwca odwiedzić nowo otwarty sklep, będą mogli wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami, a także uzyskać cenne wskazówki i porady dotyczące sprzętu sportowego.