W skład jury konkursu PRCH weszło 11 ekspertów ds. rozwoju, zarządzania centrami handlowymi, wynajmu, architektury, marketingu oraz przedstawicieli najemców. Karolinka została nominowana za efektywność działań marketingowych towarzyszących otwarciu centrum. Nagrody PRCH Retail Awards zostaną w tym roku przyznane po raz pierwszy, a ich celem jest promowanie najlepszych praktyk biznesowych w Polsce.

Od początku tego roku, nowym właścicielem opolskiej Karolinki jest fundusz MGPA Europe Fund III. Zarządcą jest deweloper inwestycji firma Mayland Real Estate. Centrum zostało otwarte w sierpniu 2008 roku.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola. Inwestycja obejmuje galerię i park handlowy. Karolinka położona jest na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej. Swoim klientom oferuje ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw. W ofercie galerii znajdują się najpopularniejsze z polskich i międzynarodowych marek, m.in: Reserved, KappAhl czy H&M . Park handlowy z centrum wyposażenia wnętrz skupia natomiast sklepy pomocne w urządzeniu domu i ogrodu. Na zmotoryzowanych klientów czeka parking na 2 700 samochodów.