Interbud z emisji akcji planuje pozyskać 30-35 mln zł, z czego 5-10 mln zł będzie przeznaczone na zakup działki pod planowane centrum handlowe. Spółka ma podpisaną przedwstępna umowę zakupu gruntu za 40-50 mln zł. – Mamy oferty odsprzedaży gruntu pod galerię po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Inną możliwością jest realizacja tej inwestycji wspólnie z partnerem. Mamy oferty od podmiotów, które chciałyby objąć 50-proc. udział w tej inwestycji – powiedział Jan Pomorski, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Szacowany koszt budowy to ok. 250 mln zł.

Interbud-Lublin SA to wiodąca firma budowlano-deweloperska działająca na terenie
woj. lubelskiego. Spółka działa na rynku od 1987 roku, opierając swoją strategie na rozwijaniu działalności w zakresie usług budowlanych, zarówno na potrzeby wykonywania prac zleconych jak i na potrzeby własne związane z realizacją projektów mieszkaniowych. Realizuje również szereg projektów w segmencie publicznym.

W 2009 roku Interbud, pomimo ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego, zanotował wzrost przychodów o ponad 77 proc., do ponad 127 mln zł. Jednocześnie zwiększał efektywność operacyjną i wypracowała ponad 8 mln zł zysku netto, tj. o 351 proc. więcej w porównaniu do 2008 roku gdy zysk netto wyniósł 1,8 mln zł.