Od 1995 roku produkcją oraz sprzedażą ubrań marki Yups! zajmuje się firma Planeta Mody. Spółka swoją działalność prowadzi poprzez otwieranie sklepów na zasadach franczyzy, ale także własnych salonów firmowych. Ideą Yups! jest dostarczanie na rynek niedrogich, a jednocześnie modnych, funkcjonalnych i wygodnych ubrań dla młodych kobiet. Planeta Mody deklaruje, że Markę Yups! cechuje niska cena, dobra jakość, a także modne wzornictwo.

Drugą marką firmowaną przez Planetę Mody jest Świat Bawełny – marka, której liczba sklepów do 16 czerwca 2010 roku wynosiła 11. Zlokalizowane są one w Bydgoszczy, Płońsku, Radomiu, Białymstoku, Tczewie, Kielcach, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Ełku, Giżycku i Iławie.

Pod logo Świat Bawełny działają sklepy multibrandowe, które oferują różne marki odzieży oraz końcówki serii. Grupą docelową Planety Mody są kobiety od 15 do 30 roku życia, które w asortymencie sieci sklepów należących do firmy mogą odnaleźć bluzki, bluzy, spodnie, spódnice, sukienki, swetry, torby i drobne dodatki, jak czapli, szaliki, apaszki, paski, klapki, czy portfele. Produkty wprowadzane przez spółkę na rynek w przeważającej mierze powstają w ramach produkcji własnej (w 2009 roku poziom produkcji własnej dochodził do 98 proc.).