– Otwarcie w Bukareszcie poprzedza kolejne otwarcia w innych miastach w kraju, jeszcze w tym roku. Rumunia ma dla nas z pewnością największy potencjał rozwoju i oczekujemy, że wkrótce stanie się drugim największym rynkiem działalności – powiedział Moshe Greidinger, cytowany w komunikacie.

Cinema City weszła do Rumunii w 2007 roku. Dzisiaj Spółka prowadzi tu 7 kin z 72 ekranami wraz z kinem IMAX w 6 miastach (Bukareszt, Timisoara, Iasi, Kluż, Bacau i Pitesti). W I kwartale 2010 przychody Spółki z rynku rumuńskiego stanowiły 7,7 proc. łącznych przychodów Cinema City i wyniosły 5,4 mln euro. Cinema City sprzedała 910 tys. biletów w pierwszych trzech miesiącach 2010 r. co stanowiło 10,6  proc. wszystkich biletów sprzedanych przez CCI w tym okresie. W Rumunii Spółka prowadzi 10 proc. wszystkich swoich ekranów, a 21 sal jest wyposażone w projektory cyfrowe. W Rumunii Cinema City rozwija także reklamę kinową poprzez spółkę New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film Romania, który jest wyłącznym przedstawicielem studio Walt Disney w kraju.

Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 69 multipleksów z 679 ekranami, w 6 krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Izrael. Obecnie w budowie jest 41 multipleksów z 411 nowymi ekranami. Dodatkowo, Cinema City prowadzi działalności związane z działalnością kinową: reklamę w kinach oraz dystrybucję filmów.

W 2009 r. Cinema City sprzedała 27,5 mln biletów w 6 krajach (23,8% więcej niż w 2008 r.).
Grupa Cinema City zatrudnia ponad 3,000 osób w 6 krajach.