Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, Komfort rozbudowuje sieć sklepów zarówno w Polsce jaki i za południową granicą. W 2009 roku spółka otworzyła dwa pierwsze sklepy w Republice Czeskiej – w Olomoucu oraz w Pilźnie, a w roku 2010 zostały otwarte kolejne – w Usti nad Labem (styczeń ), w Pradze (luty), w Karwinie (marzec) oraz w Ostrawie (kwiecień).

Ofertę Komfortu w Czechach wyróżnia od lokalnej konkurencji, przede wszystkim, szerokość i jakość asortymentu, która obejmuje panele, podłogi drewniane, wykładziny a także dywany. Asortyment dodatkowo został wzbogacony o drzwi, firany i zasłony. – Różnorodność wzorów oraz atrakcyjna oferta cenowa pozwala z powodzeniem konkurować z graczami z czeskiego rynku – przekonuje Anna Heimberger, dyrektor marketingu Sklepów Komfort. W Czechach dominują sklepy, przede wszystkim, wyspecjalizowane albo w podłogach twardych albo w wykładzinach. Ponadto wyróżnia nas szeroko rozwinięta oferta usług około sprzedażowych, jakość obsługi klienta oraz wygląd sklepów – dodaje.

Z okazji uroczystego otwarcia firma zaproponowała promocje i każdy klient w weekend otwarcia mógł skorzystać ze specjalnych 20 proc. rabatów oraz otrzymać atrakcyjne upominki.

Na rok 2010 planowana jest dalsza ekspansja na rynku czeskim i uruchomienie kolejnych sklepów na Słowacji.