Organizatorem konkursu jest prezydent Wrocławia oraz Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Celem konkursu jest promowanie architektury Wrocławia i uhonorowanie szczególnie wartościowych dokonań twórczych, a głównym kryterium, którym kierowało się jury pod przewodnictwem głównego architekta miasta Piotra Fokczyńskiego, były walory architektoniczne, przestrzenne i funkcjonalno-użytkowe.

– Tak prestiżowe wyróżnienie niezwykle nas cieszy, tym bardziej, że projekt rozbudowy i rewitalizacji Renomy był przedsięwzięciem nietypowym, ale i niezwykle ważnym. Chcieliśmy przywrócić prestiż obiektowi, z całym poszanowaniem dla jego historii i architektury, a jednocześnie oddać wrocławianom nowoczesny dom handlowy – mówi Tomasz P. Chenczke, prezes zarządu Centrum Development & Investments, właściciela Renomy.

W rozbudowę Renomy o nowe skrzydło zaangażowanych było wiele osób i firm. Nowa część, zaprojektowana przez Pracownię Projektową Maćków we współpracy z londyńskim specjalistą od wnętrz – firmą Benoy oraz projektantem konstrukcji i instalacji – firmą Arup, nawiązuje do charakteru zabytkowego budynku. Generalnym wykonawcą inwestycji była zaś firma Warbud.

To właśnie przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz projektanta odebrali 22 czerwca 2010 roku z rąk wiceprezydenta Adama Grehla w Muzeum Architektury nagrody dla Renomy. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród nastąpiły w czasie obchodów Dni Wrocławia.