Produkty Phenome nie zawierają szkodliwych chemikaliów (na opakowaniach znajdują się dokładne informacje, jakich syntetycznych środków, nieobojętnych dla organizmu człowieka, nie używa się do ich produkcji). Jak zapewnia producent, kosmetyki Phenome są naturalne, dlatego bezpieczne dla skóry i środowiska oraz zaawansowane naukowo – czyli skuteczne.

W ofercie sklepu znajdują się kosmetyki zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn: serie pielęgnacyjne do twarzy i ciała oraz kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Stworzono również specjalną linię bezpiecznych kosmetyków dla dzieci, mam oraz kobiet w ciąży.

Plastikowe opakowania (butelki PET), w których są sprzedawane w sklepach marki Phenome, powstają w 100 proc. z wtórnie przetworzonego tworzywa, a szklane słoiczki i butelki, podobnie jak aluminiowe tuby, nadają się do recyklingu. Kartonowe opakowania są wykonane w 80 proc. z makulatury, a w 20 proc. z ekologicznej celulozy. Organiczne składniki w kosmetykach Phenome pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów, fungicydów, herbicydów ani pestycydów.

Nowy salon ma kształt przeszklonej rotundy. Jako główne materiały konstrukcyjne wykorzystano szkło i aluminium, co pozwoliło uzyskać efekt lekkości. Pośrodku sklepu został umieszczony testing bar, czyli miejsca z bieżącą wodą, gdzie można usiąść i testować produkty.