Helios będzie operatorem kina w CH Wzgórze

Znajdzie się tutaj ponad 1000 foteli dla widzów i dwa projektory w technologii 3D. Ponadto kino wyposażone będzie w kawiarnię i bar pop-corn.

W 2009 roku Grupa Foncière Euris, właściciel centrum handlowego Wzgórze w Gdyni, powierzyła spółce Mayland Real Estate przeprowadzenie projektu odnowienia istniejącego obiektu oraz budowy nowej części centrum. Mayland został również project managerem Wzgórza.

Centrum handlowe Wzgórze w Gdyni uzyska nowy wygląd i zostanie przebudowane według nowej koncepcji architektonicznej. 550-metrowa fasada obiektu uzyska nowoczesny wygląd. Zostanie dobudowana również nowa część galerii. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 63 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajdzie się 250 sklepów. Parking pomieści 1,8 tys. aut.

Centrum handlowe Wzgórze położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia i głównych szlaków komunikacyjnych Trójmiasta, pomiędzy zalesionymi wzgórzami otaczającymi Gdynię a jej centrum. CH Wzgórze leży wzdłuż wielopasmowej Drogi Gdyńskiej z idealnym dojazdem dla aut i w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego.

Centrum Filmowe Helios SA to jedna z największych sieci kinopleksów w Polsce. Spółka zarządca siecią 26 kin w całej Polsce (ponad 31 tysięcy miejsc) posiadających łącznie 140 sal kinowych . W 16-tu z nich odbywają się projekcje w technologii 3D. Do końca 2010 roku projekcja w 3D odbywać się będzie w 56 salach.