Wyróżnienie przyznano gliwickiemu centrum już po raz drugi. W tym roku Forum odebrało nagrodę w kategorii Business-to-Business. Galeria została wyróżniona srebrną statuetką (Silver Solal Marketing Award) za kampanię „Spotkajmy się pod Chmurką”, promującą i zapowiadającą rozbudowę oraz otwarcie w centrum nowej powierzchni gastronomicznej. Jury doceniło innowacyjność wdrażanej kampanii, kreatywność oraz efektywność akcji.

Solal Marketing Awards to znaczące wyróżnienie w branży handlowej i najważniejsze europejskie w dziedzinie marketingu, o jakie rywalizują centra handlowe, a także potwierdzenie wysokich kompetencji zespołów zarządzających. Dostrzegając najlepsze rozwiązania ICSC wyłania wzorce, które będą godne do naśladowania przez innych. Konkurs organizowany jest od 1977 roku. Wyłonienie tegorocznych zwycięzców oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Lizbonie, 17 czerwca 2010, podczas Europejskiej Konferencji Marketingowej ICSC.

Centrum Handlowe Forum jest jednym z największych centrów handlowych na Śląsku i pierwszym wielkopowierzchniowym, nowoczesnym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w centrum miasta. Na trzech poziomach w obiektu znajduje się m. in.: 140 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Carrefour oraz 13-ekranowe Cinema City. W październiku w gliwickim centrum zostanie otwarta nowa część restauracyjna.

Właścicielem galerii jest niemiecki fundusz inwestycyjny Deka Immobilien, a podmiotem zarządzającym Avestus Real Estate.